Terapia dla par

Najłatwiej jest zranić osobę, którą się kocha.   Bardzo często dochodzi do różnicy zdań między parami. Każdy z Was ma prawo do własnego zdania. Do myślenia po swojemu. Do popełniania własnych błędów. Czasami jednak zdarza się, że każde z Was próbuje na siłę przekonać Partenra do swojej racji. Czy to w kwesti wystroju mieszakania, wychowania dzieci, szkoły, do której dziecko Wasze ma uczęszczać. Czasami zdarza się, że to już koniec, że nic się już nie da zrobić. Rodzi się gniew, złość, a czasem wściekłość. Okazywanie złości czy gniewu nie jest czymś złym. Złość niewypowiedziana tworzy mury nie do obejścia. Może zdarzyło się o jedno słowo za dużo. Może chciałaś(eś) inaczej, a wyszło tak, jak zwykle? Może przepraszam zamnkęło się w gardle? Czasem dobrze jest spojrzeć na to z innej perspektywy? Może jest coś, co sprawia, że w dlaszym ciągu patrzycie razem w ten sam punkt na horyzoncie? Zatem zapraszam do kontaktu, aby wspólnie poszukać dróg do porozumienia.

Istnieje pięć języków okazywania miłości drugiej osobie: dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków, spędzanie ze sobą wspólnego czasu oraz wyrażenia afirmatywne. Przeważnie u każdego z nas dominuje jeden z powyższych języków. Znając języki miłości typowe dla Ciebie i Twoich bliskich, możesz zacząć wprowadzać zmiany.

Jaki jest Twój język miłości? Wykonaj test, składający się z 30 pytań. Każde pytanie składa się z dwóch odpowiedzi, z których należy wybrać jedną – tą, która bardziej Tobie bliższa. Czasem wybranie jednego zdania może być trudne, ale w każdej parze należy wybrać tylko jedno, aby wyniki testu były dokładne. Po rozwiązaniu testu dostaniesz wynik punktowy z podziałem na pięć sposobów okazywania miłości.Pytania i odpowiedzi są przetłumaczoną wersją testu zamieszczonego na: www.5lovelanguages.com

https://mk-pl.github.io/5-jezykow-milosci/