Warsztaty dla rodziców

Życie z dzieckiem z Zespołem Aspergera w pod jednym dachem wymaga nie lada cierpliwości. Często jej dziś brakuje. Mamy coraz mniej czasu. Po powrocie z pracy marzymy o wolnej chwili. A tu od progu już wita syn czy córka. Z gradem pytań, na które nie zawsze masz ochotę teraz odpowiadać lub chmurą gradową i stłumionymi emocjami.

Mając na uwadze, często specyficzne zainteresowania naszych dzieci zdarza się, że musimy dokształcać się z matmy, o której dawno chciałoby się zapomnieć lub geografii, aby przypadkiem nie dać się zaskoczyć stolicą Sri Lanki.

Jestem ojcem Szymona, który ma zdiagnozowany zespół Aspergera. Szczerze mówiąc nie byłem na to gotowy. Dziwne pracuję z dziećmi i młodzieżą z zespołem Aspergera więc powinienem być „wyposażony” w odpowiednie przygotowanie. Gdy zaczęliśmy z Anią (moją żoną) analizować zachowania Szymka podjęliśmy decyzję o zdiagnozowaniu naszego syna. I, choć wiedzieliśmy jakie ma objawy, to uczucia, jakie pojawiły się w momencie odczytywania opinii trochę nami wstrząsnęła. To nie tak miało być!

Na bazie naszych doświadczeń z naszego życia rodzinnego, ale też i zawodowego, powstał pomysł zorganizowania warsztatów dla rodziców (również dla nauczycieli), ale też szkoły dla rodziców.

Temat warsztatów.

Dziecko z zespołem Aspergera w domu i szkole.

Zapraszamy na warsztaty praktyczne, w czasie których dowiecie się Państwo, jak funkcjonować z dzieckiem z zaburzeniem ze spektrum Autyzmu.

Zagadnienia poruszane w czasie warsztatów

 • rozpoznawanie cech zespołu Aspergera (diagnoza wstępna)
 • określanie zasad funkcjonowania z dzieckiem w domu (plan dnia)
 • dziecko w szkole (system wsparcia)
 • trudne emocje (jak je rozpoznać i jak z nimi sobie radzić)
 • trudne zachowania ( w domu, szkole i poza szkołą)
 • karać czy egzekwować ( o systemie nagradzania)

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla rodziców dzieci z zespołem Aspergera (ZA), jak i dla rodziców, którzy rozpoznają trudne zachowania swoich dzieci.

Gdzie?

Miejsce Łęczyce, ul Podgórna 37

Kiedy?

27.05.2023 – sobota

Koszt?

100zł / para,

50zł/osoba


Kontakt

tel: +48 889 881 441


UWAGA

W sytuacji większej ilość chętnych istnieje możliwość zmiany lokalizacji warsztatów.


Formularz zgłoszeniowy


  Płatność

  Nr konta: Santander Bank Polska S.A 27109011020000000149718341

  lub BLIK

  Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo wiadomość email z potwierdzeniem uczestnictwa.